Nu is de kop er echt af, de 3 Octoberfeesten zijn begonnen met vanmiddag het 24 ste Minikoraal en vanavond een concert van Collegium Musicum op de Garenmarkt. Ruim 3500 schoolkinderen zongen uit volle borst mee bij het Minikoraal.
En dat ook de schoolkinderen al een Leids hart hebben bleek wel bij het zingen van het Wilhelmus en het Leidse Volkslied.
Anneleen Lucas zong vooraf een nummer uit de musical Frozen om te horen of de kinderen goed bij stem waren.
De leerlingen van de Meerpaal lieten duidelijk zien dat ze wisten waar ze voor gekomen waren.
Burgemeester van der Werf was van zijn sokkel in het van der Werfpark gekomen om samen met de kinderen het Minikoraal te zingen.
Ook al is hij al 412 jaar overleden, toch blijft burgemeester Pieter van der Werf razend populair in Leiden.
Voor het bestuur is nu ook de kop er echt af en was dit het begin van vijf hele drukke en lange dagen.
Er lopen heel wat fotografen rond en de kinderen vinden het allemaal prachtig om op de foto te gaan.
Niet alleen de Leidse burgemeester Henri Lenferink was aanwezig, maar ook zijn collega's (of loco's) uit Zoeterwoude, Leiderdorp, Oegsgeest en Voorschoten komen elk jaar naar het Minikoraal.
Sinds vadaag behoort ook Henri Lenferink tot het selecte clubje Leidenaren met een echte Joke trui.
Uiteraard kan hij hem niet alle dagen dragen, maar hij heeft toegezegd in elk geval elk jaar tijdens de Minikoraal zijn trui te dragen.
Hij had geluk dat de temperaturen vandaag iets lager waren, uit ervaring kan ik vertellen dat de Joke truien mooi, maar errrrrrug warm zijn.
Tijdens het Minikoraal is er natuurlijk maar één echte burgemeester en dat is Pieter van der Werf.
3 October Gilde voorzitter Gerda Schukking met echte Leidse Koekeroe oorbellen.
Niet alleen leerlingen, maar ook meesters en congiërces hadden het helemaal naar hun zin.
Het is duidelijk, jong en ietsje ouder genoot.
Ik weet niet hoe het in de rest van Nederland zit, maar gevoel voor stad en en vaderland zit er in Leiden goed in.
De zangeressen Anneleen, Anne-Fleur en Lizette konden na afloop weer terugkijken op een mooi Minikoraal.
Hieronder een korte fotoslideshow en klein filmpje. Ik had een hele mooie film gemaakt, maar als je dan het geluid niet aan hebt staan dan is het niet echt leuk. Ik kan hem natuurlijk zwart- wit maken en dan net doen of hij in 1920 opgenomen is, maar denk niet dat iemand daar intrapt. Dat stuk film heb ik maar gedeleted. Wil je de foto's op je gemak zien of misschien downloaden kijk dan op mijn speciale fotopagina. Op die pagina komen alle foto's die met 3 October te maken hebben.
Vanavond was er een nieuw onderdeel van de viering. Voor het eerst was er aan de vooravond van het Feest der Feesten een klassiek concert op de Garenmarkt.
Het Leidse studentenorkest Collegium Musicum bestaat 80 jaar en wilde dit jubileum extra luister bij zetten door de 130 jarige 3 October Vereeniging een concert aan te bieden.
Het aanwezige publiek genoot van een prachtig concert.
Na afloop van het concert was iedereen het er over eens dat dit best een vast onderdeel van het programma mag worden.
Wie weet is er vanavond het begin van een nieuwe traditie geboren.
Hieronder een paar foto's en een kort filmpje van het concert.
Reacties
Leuke blog weer Emile, dank je wel man!
Wat leuk al die schoolkinderen bij het "minikoraal" .., en alweer voor de 24e keer..., waar blijft de tijd, ik weet nog goed dat het de 1e keer was, voor de lagere scholen in 1992...., ik was toen 32 jaren jong.....
Maar Emile, wat heb jij het toch druk hier allemaal mee man..., ben jij nog weleens thuis, of loop je van het ene naar het andere? Whahahaha...., maar wel gezellig hoor, je hebt een mooi beroep... en je bent lekker onder de mensen.... heerlijk hoor!
Ik dank je nogmaals weer voor de leuke foto's, slideshow en teksten erbij, het is altijd weer een plezier en een genot om deze te bekijken en te lezen...., super!
Wij kijken alweer uit naar je volgende 3 Octoberblog, leuk hoor!
Met de allervriendelijkste groetjes!
Ruud te Leiden.
Het is echt weer begonnen. Ik hoorde de kinderen hier zingen. Ik kon ook duidelijk horen dat jij niet meezong.... Er klonk namelijk geen valse noot ;-) Veel plezier de aankomende dagen.
Love As Always
Di Mario
Een dolle boel daar in Leiden, ik mag dat wel.
De nieuwe generatie is voorbereid op 3 oktober, zij gaan het vast overnemen. Het feest is geopend. Hans
Nou, dat was alvast weer een fantastisch begin!