Het 3 October Gilde is een club van ondernemers met een Leids hart. Het gilde bekostigd onder andere de grote Hutspotmaaltijd op 2 oktober en de uitreiking van Haring en Wittebrood op 3 oktober. Tijdens de traditionele Haringparty is er ook nog eens een veiling om geld in te zamelen om nog een extra 3 oktober activiteit te ondersteunen. Dit jaar komt de opbrengst ten goede aan aan de jaarlijkse Gehandicapten Tour langs diverse instellingen in Leiden en omgeving. Voor de dames van de Evenementen Commissie best wel een spannend middagje, de opbrengst van de veiling bepaalt ook het programma.
De dames konden na afloop van de veiling opgelucht ademhalen, er was het gigantische bedrag van € 16.481,00 opgehaald. Bijna een derde van de opbrengst kwam van het belangrijkste veilingstuk, het vaatje haring, dat gekocht werd door Henny Wiggers.
De haringen smaakten weer geweldig.
Voor alle leden/genodigden was er een veilingnummer.
Kijk nou Claas Griffioen, de haringmeester van 2012.
Ondanks dat Patrick de Groot jarig was, kwan hij toch nog even langs bij de Haringparty.
Sorry hoor Thea, dat je niet vanaf het staartje eet, maar met zo'n augurkje ernaast kan ook weer net niet vind ik :-)
Dit zou zomaar een tafel kunnen zijn waar straks goed geboden gaat worden.
Simon, Al Capone tambourmaitre Simon Dubbelaar, dirigeert sneller dan zijn schaduw.
Gezellig he.
Maar goed, het draait natuurlijk om de veiling.
Zoals elk jaar werd er ruim geboden.
Even kijken welke kavels er nog komen.
Je hebt grote kavesl, maar ook de kleine kavels kunnen juist heel leuk zijn.
Is het nu Bunnig en Partners of kapper Erick en partners. :-)
Sandra en Richard Pracht van Pracht Installatie Techniek zijn (nog) geen Gilde leden, maar als rasechte Leidenaren zaten ze wel bij de hoge bieders.
Is dit nu zomaar een foto, of een vervroegd stemadvies van Sander om volgend jaar Julliette weer in de raad te kiezen.
Het belangrijkste kavel, het vaatje haring, ging dit jaar voor de derde keer naar Henny Wiggers of beter bekend als Henny's Rits van één broek voor twee billen.
Henny vertelde aan Sleutelstad dat hij volgende maand op feestelijke wijze het vaatje aan een zorginstelling aan gaat bieden. Welke en wanneer, ach dat hoor of zie je wel bij of via Leidse Glibber :-)
Er zijn natuurlijk altijd scheve gezichten bij zo'n veiling, maar ja Eric en Sander dan hadden jullie iets slimmer moeten bieden.
Hieronder een fotoslideshow van de Haringparty.
Natuurlijk heb ik ook nog een kort filmpje van de veiling gemaakt.
Reacties
Leuke blog weer Emile....., hartelijk dank man voor de mooie foto's en teksten erbij ;-)
Waren de haringen lekker dit jaar ? Mooi bedrag ook voor het 1e vaatje ;-)
Groetjes en tot de blog van de peurbakkentocht maar weer. ik kijk er alweer naar uit ;-)
Groetjes en tot schrijfs hier of op FB ;-)
Ruud te Leiden.
Gewedig Emile,mooi filmpje en foto's!
Veel mooie en gekke foto's vandaag, dat was dus een leuk en geslaagd evenement.
Eh..... vandaag een kort logje....? wáár dan;-)
Dat is een prachtige opbrengst voor de Gehandicapten Tour.De liefhebbers staan er mooi op. Hans
Leuke foto's. En man, wat een bedrag! Geweldig!